Відкритий чемпіонат з LEGO майстерності
в межах STEM-фестивалю ROBOTICA-2023
ROBOART – конкурс для допитливих і непосидючих, творчих і винахідливих дітей віком від 5 до 7 років, які не просто люблять LEGO, а вміють з нього створювати що завгодно.
На чемпіонаті діти змагатимуться у майстерності конструювання найвищої вежі, найдовшого моста і таємничої моделі із 200 різнокольорових цеглинок. Маленькі учасники зможуть проявити свої технічні вміння, творчі здібності, лідерські якості і просто отримати насолоду від неперевершеної атмосфери змагань.
Усі роботи учасників оцінюватимуться командою професійних суддів, а результатом буде вражаючий досвід, подарунки кожному, а для когось – омріяна перемога!
Вікова категорія: з 5 до 7 років (включно)
Склад команди: один учасник
Вартість участі у 2023 році: 850 гривень. У вартість включено пакет учасника, вхідний квиток на фестиваль та приємні сюрпризи для учасника змагань.
Особи, що супроводжують учасника, можуть бути присутніми виключно у зоні вболівальників для даного конкурсу. Вхід до зон інших видів змагань буде не можливим.
Умови участі:
– обов’язкова попередня реєстрація на сайті robotica.in.ua або shop.inventor.com.ua за посиланням: https://forms.gle/U1qkU6WFYbuRYxY16
Опис змагань
Кожному учаснику запропоновано робоче місце та спеціальний сет з однаковою кількістю деталей LEGO System (цеглинки 2х4 по 50 шт. в жовтому, червоному, синьому, зеленому кольорах). Змістом чемпіонату передбачено виконання 3 обов’язкових завдань, кожне з яких оцінюватиметься суддівським комітетом за заздалегідь визначеними параметрами.
Переможці визначаються за загальним рейтингом учасників, що формується у вигляді суми балів, які отримав кожен учасник за проходження трьох завдань. Рішення суддівського комітету оскарженню не підлягають.
Учасники працюватимуть за столами і самостійно виконуватимуть завдання. Зона для проведення змагання включатиме простір для проведення активностей. Поза межею зони для проведення змагань передбачено зона для вболівальників. Зважаючи на вік учасників, присутність одного із батьків у зоні вболівальників впродовж усього заходу (90 хвилин) обов’язкова.
Час проведення: форматом чемпіонату передбачено проведення трьох рівнозначних сесій, при цьому можна взяти участь лише в одній. У реєстраційній формі учасника запропоновано конкретний час, на який відкрито реєстрацію.
1 сесія з 10.30 до 12.00
2 сесія з 12.30 до 14.00
3 сесія з 14.30 до 16.00
Тривалість однієї сесії: 90 хвилин (включаючи церемонію нагородження). Під час проведення сесії учасники знаходяться під наглядом команди організаторів чемпіонату і приймають участь у всіх передбачених програмою заходах.
Кількість учасників однієї сесії: 20 дітей
Загальна кількість учасників чемпіонату: 60 дітей
Кількість переможців однієї сесії: 3 учасники, що посіли I, II та III призові місця.
Кількість переможців чемпіонату: 9 учасників
Учасники, що посіли призові місця у кожній із трьох сесій є рівноправними переможцями і отримують однакові відзнаки.
Завдання та параметри оцінювання
1 завдання «Найвища вежа» (тривалість 20 хвилин)
10 хв.
Конструювання найвищої і найміцнішої башти із використанням деталей сету учасника.
Параметри оцінювання: міцність, висота споруди, оригінальність
Максимальна кількість балів: по 3 бали за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.
10 хв.
Динотека (розповідь учасників про себе, активності, ігри)
2 завдання «Найдовший міст» (тривалість 30 хвилин)
20 хв.
Конструювання найдовшого мосту із дотриманням обов’язкової умови: ширина проїжджої частини не менше 12 лего-виступів. Завдання вважається виконаним за умови успішного проходження тесту – по мосту має проїхати LEGO-поїзд, що керується суддями з планшету або зі смартфону.
Параметри оцінювання: практичність, довжина споруди, доцільність застосування обраного інженерного рішення
Максимальна кількість балів: по 3 за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.
10 хв.
Динотека (активності, ігри)
3 завдання «Таємнича модель» (тривалість 30 хвилин)
20 хв.
Конструювання за зразком, який діти побачать вперше під час виконання саме цього завдання. Це готова модель, яку необхідно відтворити максимально точно і якнайшвидше, при цьому можна лише дивитись на неї з усіх сторін, руками не чіпати. Із деталей, що залишились потрібно добудувати творчу композицію і пов’язати її за змістом із таємничою моделлю.
Параметри оцінювання: швидкість, точність, креативність
Максимальна кількість балів: по 3 за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.
10 хв.
Динотека (активності, ігри)
Процедура нагородження (тривалість 10 хвилин)
Нагородження відбувається в урочистій обстановці із врученням подарунків усім учасникам та переможцям. Учасники кожної із трьох сесій нагороджуються окремо у визначений час проходження саме їхньої сесії (відповідно о 12.00; 14.00; 16.00).
Організаційні моменти
Реєстрація на чемпіонат відкрита з 3 квітня і триватиме до 28 травня, кількість учасників обмежена, тому організатор залишає за собою право закрити реєстрацію достроково за умови відсутності вільних місць.
Дата та місце проведення чемпіонату: 18 червня 2023 року, м. Київ, Дніпровська набережна, 18-А, ЖК Seven, школа Inventor school. У приміщенні закладу є укриття, розраховане виключно на учасників заходу. Поруч з локацією в пішій доступності (5 хвилин) знаходиться станція метро “Осокорки”.
Учасник вважається зареєстрованим лише після заповнення онлайн-форми, внесення оплати та отримання листа підтвердження від організаторів фестивалю ROBOTICA.
У разі виникнення запитань, пишіть на e-mail: roboart@robotica.ua