ROBOART

Відкритий чемпіонат з LEGO майстерності

в межах STEM-фестивалю ROBOTICA-2024

roboart


ROBOART
 – конкурс для допитливих і непосидючих, творчих і винахідливих дітей віком від 5 до 7 років, які не просто люблять LEGO, а вміють з нього створювати що завгодно.

На чемпіонаті діти змагатимуться у майстерності конструювання найвищого хмарочосу, найдовшої змії та таємничої моделі із 200 різнокольорових цеглинок. Маленькі учасники зможуть проявити свої технічні вміння, творчі здібності, лідерські якості і просто отримати насолоду від неперевершеної атмосфери змагань.

Усі роботи учасників оцінюватимуться командою професійних суддів, а результатом буде вражаючий досвід, подарунки кожному, а для когось – омріяна перемога!

Вікова категорія: з 5 до 7 років (включно)

Склад команди: один учасник

Вартість участі у 2024 році: 1100 гривень. У вартість включено пакет учасника, вхідний квиток на фестиваль та приємні сюрпризи для учасника змагань.

Особи, що супроводжують учасника, можуть бути присутніми виключно у зоні вболівальників для даного конкурсу. Вхід до зон інших видів змагань буде не можливим.

Умови участі:

Обов’язкова реєстрація на сайті robotica.in.ua або shop.inventor.com.ua

Опис змагань

Кожному учаснику запропоновано робоче місце та спеціальний сет з однаковою кількістю деталей LEGO System (цеглинки 2х4 по 50 шт. в жовтому, червоному, синьому, зеленому кольорах). Змістом чемпіонату передбачено виконання 3 обов’язкових завдань, кожне з яких оцінюватиметься суддівським комітетом за заздалегідь обраними параметрами.

Переможці визначаються за загальним рейтингом учасників, що формується у вигляді суми балів, які отримав кожен учасник за проходження трьох завдань. Рішення суддівського комітету оскарженню не підлягають.

Учасники працюватимуть за столами і самостійно виконуватимуть завдання. Зона для проведення змагання включатиме простір для проведення активностей. Поза межею зони для проведення змагань передбачено зона для вболівальників. Зважаючи на вік учасників, присутність одного із батьків у зоні вболівальників впродовж усього заходу (90 хвилин) обов’язкова.

Час проведення: форматом чемпіонату передбачено проведення трьох рівнозначних сесій, при цьому можна взяти участь лише в одній. У реєстраційній формі учасника запропоновано конкретний час, на який відкрито реєстрацію.

1 сесія з 10.30 до 12.00

2 сесія з 12.30 до 14.00

3 сесія з 14.30 до 16.00

Тривалість однієї сесії: 90 хвилин (включаючи церемонію нагородження). Під час проведення сесії учасники знаходяться під наглядом команди організаторів чемпіонату і приймають участь у всіх передбачених програмою заходах.

Кількість учасників однієї сесії: 15 дітей

Загальна кількість учасників чемпіонату: 45 дітей

Кількість переможців однієї сесії: 3 учасники, що посіли I, II та III призові місця.

Кількість переможців чемпіонату: 9 учасників

Учасники, що посіли призові місця у кожній із трьох сесій є рівноправними переможцями і отримують однакові відзнаки.

Завдання та параметри оцінювання

1 завдання «Найвищий хмарочос» (тривалість 20 хвилин)

10 хв.

Конструювання найвищого і найміцнішого хмарочосу із використанням деталей сету учасника.

Параметри оцінювання: міцність, висота споруди, оригінальність.

Максимальна кількість балів: по 3 бали за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.

10 хв.

Динотека (розповідь учасників про себе, активності, ігри)

2 завдання «Найдовша змія» (тривалість 20 хвилин)

10 хв.

Конструювання найдовшої змії із дотриманням обов’язкових умов: відтворення основних частин будови тіла змії (голова, видовжене тіло, хвіст), врахування розміру робочого місця (конструкція не має виходити за межі стола), цеглинки між собою мають бути скріплені у цілісну конструкцію (перевіряється суддями шляхом пересуванням моделі поверхнею стола на кілька сантиметрів).

Параметри оцінювання: відповідність будові тіла, довжина, цілісність.

Максимальна кількість балів: по 3 за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.

10 хв.

Динотека (активності, ігри)

3 завдання «Таємнича модель» (тривалість 40 хвилин)

20 хв.

Конструювання за зразком, який діти побачать вперше під час виконання саме цього завдання. Це готова модель, яку необхідно відтворити максимально точно і якнайшвидше, при цьому можна лише дивитись на неї з усіх сторін або ж орієнтуватись на зразок на екрані. Із деталей, що залишились потрібно добудувати творчу композицію і пов’язати її за змістом із таємничою моделлю.

Параметри оцінювання: швидкість, точність, креативність.

Максимальна кількість балів: по 3 за кожен параметр, отже загальна сума – 9 балів.

20 хв.

Динотека (активності, ігри)

Підрахунок результатів змагань

Процедура нагородження (тривалість 10 хвилин)

Нагородження відбувається в урочистій обстановці із врученням подарунків усім учасникам та переможцям. Учасники кожної із трьох сесій нагороджуються окремо у визначений час проходження саме їхньої сесії (відповідно 11.50-12.00; 13.50-14.00; 15.50-16.00).

Дата та місце проведення чемпіонату: 15 червня 2024 року, м. Київ, Дніпровська набережна, 18-А, ЖК Seven, школа Inventor school. У приміщенні закладу є укриття, розраховане виключно на учасників заходу.  У випадку повітряної тривоги батьки та гості фестивалю мають можливість пройти до найближчого укриття, що знаходиться в 5-ти хвилинах від школи – метро Осокорки.

Учасник вважається зареєстрованим лише після заповнення онлайн-форми, внесення оплати та отримання листа підтвердження від організаторів фестивалю ROBOTICA.

У разі виникнення запитань, пишіть на e-mail:   roboart@robotica.ua