Архітектура by INVENTOR

Конкурс з архітектурної LEGOмайстерності

в межах STEM-фестивалю ROBOTICA-2025

arch by inventor

АРХІТЕКТУРА BY INVENTOR – конкурс для справжніх шанувальників LEGO, які захоплюються та цікавляться розмаїтим світом архітектури.

На конкурсі учасники віком від 8 років і старше змагатимуться у майстерності конструювання власних творчих проєктів на задану тематику із 850 білих цеглинок розміром 2х4. Тема цьогорічного архітектурного конкурсу – ХМАРОЧОСИ МАЙБУТНЬОГО. Усі бажаючі LEGO-майстри зможуть втілити вражаючі задуми, проявити технічні вміння, лідерські якості, поділитись цікавими інженерними рішеннями і просто отримати насолоду від неперевершеної атмосфери змагань. Роботи учасників оцінюватимуться командою суддів, а результатом буде вражаючий досвід, подарунки кожному, а для когось – омріяна перемога!

Вікова категорія: конкурс розрахований на учасників віком від 8 років і старше. Вік визначається на дату проведення змагань.

*При наявності великої кількості учасників організатор залишає за собою право розподілити учасників на дві вікові категорії – відповідно молодшу та старшу ліги. У цьому випадку переможці визначатимуться окремо по кожній віковій категорії.

Склад команди: один учасник

Вартість участі у 2025 році: 1200 гривень. У вартість включено пакет учасника, вхідний квиток на фестиваль, приємні сюрпризи та подарунок LEGO.

Умови участі:

Обов’язкова реєстрація на сайті robotica.in.ua або shop.inventor.com.ua за посиланням: https://forms.gle/osuXsBr4Kyn4cpEy5

Опис змагань

Кожному учаснику запропоновано робоче місце за столом та спеціальний сет з однаковою кількістю деталей LEGO System білого кольору (850 цеглинок розміром 2х4). Форматом конкурсу передбачено виконання трьох завдань, кожне з яких оцінюватиметься суддівським комітетом за заздалегідь визначеними критеріями. Усі завдання учасники виконують самостійно, батьки та вболівальники в зону змагання не допускаються.

Переможці, що посіли відповідно І, ІІ, ІІІ призові місця, визначаються за загальним рейтингом учасників, що формується у вигляді суми балів, які отримав кожен учасник за проходження усіх завдань. Підведення результатів архітектурного конкурсу та процедура нагородження переможців відбуваються у день проведення змагань у визначений регламентом час. Нагородження відбувається в урочистій обстановці в присутності батьків, вболівальників та усіх бажаючих.

Завдання та критерії оцінювання

  • 1 завдання «Клаузура»

Виконується вдома й приноситься з собою на конкурс у день змагань

Клаузура – це ескізи з пошуками власних ідей для майбутнього проєкту. Зверніть увагу, що у конкурсі ми не обмежуємо учасників у тому, що саме має бути зображено на клаузурі. Учасник може зобразити декілька різних ідей, а може показати один пропрацьований проєкт. Головне дотримуватися визначеної теми конкурсу – ХМАРОЧОСИ МАЙБУТНЬОГО. Клаузура виконується самим учасником від руки на аркуші паперу А3 простим олівцем та повинна мати підпис з прізвищем та іменем виконавця.

  • 2 завдання «Конструювання»

Виконується у день проведення змагань у передбаченій для цього зоні

Учасники працюватимуть за окремими столами та матимуть можливість використовувати для реалізації свого задуму білі цеглинки  LEGO System розміром 2х4 у кількості 850 штук на кожного конкурсанта. Сконструйована модель має відповідати темі конкурсу – ХМАРОЧОСИ МАЙБУТНЬОГО, бути міцною, стійкою та частково або повністю відповідати ескізам зображеним на клаузурі. Використання додаткових матеріалів, інструкцій, мобільних телефонів та планшетів під час конструювання моделі заборонено.

На етап конструювання відводиться 60 хвилин часу. Щоб учасники не відволікались, судді та організатори конкурсу періодично будуть оголошувати кількість часу, що залишилась. Після завершення часу на конструювання, учасники мають відійти від своїх проєктів, добудовувати або вдосконалювати модель вже не дозволяється.

  • 3 завдання «Презентація»

Виконується у день проведення змагань у передбаченій для цього зоні

Учасники по черзі, згідно конкурсному номеру, презентують власні проєкти команді суддів. Конкуренти при цьому також мають можливість поспостерігати за цим процесом, все побачити та почути. Презентація має бути лаконічною, змістовною, тривалістю до 3 хвилин та містити наступні пункти. Учасник має:

– представитись та назвати свою роботу;

– розповісти про місцевість та природньо-кліматичні умови, у якій створено проєкт; – розповісти про використану конструктивну систему та матеріали для неї;

– звернути увагу на функціональне зонування (які є зони, та де вони розташовані);

– пояснити використання сучасних або екологічних технологій, якщо вони заплановані;

– продемонструвати особливості проєкту;

– відповісти на запитання суддів.

Після проведення усіх презентацій учасники змагання матимуть можливість оцінити роботу одного зі своїх конкурентів, виставляючи бонусні бали. Кого саме буде оцінювати конкретний учасник, стане відомо безпосередньо на цьому етапі. При цьому власні проєкти додатковій оцінці не підлягають. Таке взаємне оцінювання сприятиме об’єктивності та враховуватиме думку самих конкурентів щодо рівня виконання проєктів іншими учасниками архітектурного конкурсу.

По завершенню цього етапу учасники покидають зону проведення змагань й мають вільний час до моменту оголошення результатів конкурсу й проведення процедури нагородження. В цей час відбувається робота команди суддів з оцінювання архітектурних проєктів, підрахунку балів та підведення результатів конкурсу.

Оцінювання архітектурних проєктів

Оцінювання проводиться командою суддів після проведення етапів конструювання та презентації проєктів учасників. Учасники в цей час перебувають поза зоною проведення змагань та мають вільний час. Судді приймають рішення колегіально, переможці визначаються за загальним рейтингом учасників, що формується у вигляді суми балів, які отримав кожен учасник за виконання трьох завдань. Рішення суддівського комітету оскарженню не підлягають.

Критерії оцінювання робіт учасників та максимально можлива кількість балів наводяться у таблиці.

 

Аспект Що оцінюється Максимальна кількість балів
1. Творчий аспект
1.1 Ідея Розкриття ідеї та її оригінальність. 3
1.2 Дизайн Зовнішній та внутрішній вигляд моделі. 3
1.3 Стиль Гармонійність поєднання окремих частин проєкту та цілісність його стилю. 3
2. Технічний аспект
2.1 Техніка виконання конструкції Доцільність застосування обраних технічних рішень та відповідність темі. 3
2.2 Ступінь складності конструкції Використання складних архітектурних елементів. 3
2.3 Міцність конструкції Ступінь міцності та надійності конструкції. 3
3. Представлення проєкту
3.1 Презентація проєкту Змістовність, живість та насиченість презентації. 3
3.2 Клаузура до проєкту Цікавість викладених ідей та їх якісне відображення. 3
3.3 Взаємне оцінювання Оцінювання учасниками робіт конкурентів. 3

 

Процедура нагородження

Нагородження відбувається в урочистій обстановці із врученням подарунків усім учасникам та переможцям. Учасники та переможці конкурсу нагороджуються у визначений регламентом час.

Дата та місце проведення конкурсу: 22 червня 2025 року, м. Київ, Дніпровська набережна, 18-А, ЖК Seven, школа Inventor school. У приміщенні закладу є укриття, розраховане виключно на учасників заходу.  У випадку повітряної тривоги супроводжуючі батьки та гості фестивалю мають можливість пройти до найближчого укриття, що знаходиться в 5-ти хвилинах від школи – метро Осокорки.

Учасник вважається зареєстрованим лише після заповнення онлайн-форми, внесення оплати та отримання листа підтвердження від організаторів фестивалю ROBOTICA.

У разі виникнення запитань, пишіть на e-mail:   architecture@robotica.ua