Виставка-конкурс творчих робіт з LEGO
Тема сезону WRO 2023: "Connecting the world!" — "Єднаємо світ!"
Вік учасників: 2 – 18 років
Вартість участі у 2023 році: 800 грн.
(у вартість включено пакет учасника, сувеніри та сюрпризи)
Склад команди: 1 учасник
П’ять вікових категорій у 2023 році:
2-4 років, 5-7 років, 8-10 років,
11-14 років, 15-18 років (включно).
Варіанти участі: offline, online.

За 12 років фестивалю участь у цьому конкурсі взяли більш ніж 1450 учасників. Головною ідеєю виставки-конкурсу творчих робіт з LEGO є розкриття потенціалу учасника у сферах креативності, конструювання, архітектури, інженерії, винаходів, досліджень, та експериментів.
Ваші власні придбані набори LEGO не обмежується лише інструкцією, чекаємо на ваші унікальні та власноруч розроблені моделі. Ви — творці, генії, на ваші ідеї чекає не тільки журі та організатори конкурсу, а й увесь світ! Творіть з натхненням.
Вік учасників: 2 – 18 років.
П’ять вікових категорій у 2023 році та завдання для виконання творчої роботи, що поділяються на такі групи:
Старша ліга (15-18 років включно) - автономний порт;
Середня ліга (2 групи: 8-10 років та 11-14 років) - підводна інфраструктура;
Молодша ліга (2 групи: 2-4 роки та 5-7 років) - збереження життя підводного світу;
Вартість участі у 2023 році: 800 грн (у вартість включено пакет учасника та вхідний квиток на фестиваль для учасника, сувеніри та сюрпризи для нього).
Склад команди: один учасник.
УВАГА! Перед реєстрацією обов’язково ознайомтеся з наведеною нижче інформацією!
ПРАВИЛА
Як стати учасником?

для offline -участі:
Зареєструватися на участь через форму реєстрації;
Оплатити участь після надходження листа на оплату (sms чи e-mail);
Отримати лист на e-mail з підтвердження оплати та реєстрації учасника;
Принести готову модель (зібрану вдома завчасно) та опис до неї (на листі А-4, вкладеному у файл) на фестиваль ROBOTICA
для online -участі:
Зареєструватися на участь через форму реєстрації;
Оплатити участь після надходження листа на оплату (sms чи e-mail);
Отримати лист на e-mail з підтвердження оплати та реєстрації учасника;
На e-mail адресу організатора до 16.06.2023 надіслати в одному листі:
- дані учасника - ПІБ і вік.
- фото готової моделі, зібраної вдома, із зазначенням її назви;
- опис до створеної моделі (окремо у файлі doc чи pdf);
Зверніть, будь ласка, увагу на те, що подарунки за участь чи перемогу в конкурсі відправляються Новою поштою в межах України (попіклуйтеся про те, аби хтось міг отримати посилку на території України у разі, якщо ви знаходитесь закордоном).
Тема конкурсу
Темою виставки-конкурсу творчих робіт у 2023 році, як і сезону WRO 2023, є: “Connecting the world!” — "Єднаємо світ!”
Водні шляхи, ринки, порти, вокзали та аеропорти і, нарешті, інтернет - усі ці місця об'єднують людей.Чи можна зробити ці з'єднання більш безпечними, ефективними та стійкими? Чи можуть роботи допомогти нам поєднати світ?
Після винаходу телеграфу стало можливим надсилати повідомлення на великі відстані набагато швидше, ніж будь-коли раніше, але для цього потрібні кабелі. І спочатку для відправки повідомлень через моря та океани все ще було потрібно користуватись човнами. Ситуація змінилася, коли в 1850 році на дні моря між Англією та Францією було прокладено перший телеграфний кабель. Невдовзі планувалося прокласти кабель через Атлантичний океан. Після багатьох невдач підводні кабелі стали великим успіхом, і їх було встановлено по всьому світу. Ви можете подумати, що підводні кабелі більше не потрібні завдяки сучасним супутникам і Wi-Fi, але вони все ще мають вирішальне значення для зв’язку та є основою Інтернету. Сучасні оптоволоконні кабелі можуть передавати дані набагато швидше, ніж супутникове з’єднання. Надсилання сигналу через Атлантичний океан по кабелю приблизно у вісім разів швидше, ніж надсилання використовуючи супутник. Місце, де підводні кабелі з'єднуються один з одним, називається вузлом підводного кабелю. Панама є одним із таких вузлів, де сполучаються кабелі з Карибського моря та Тихого океану. Підводні судна та роботи можуть допомогти підтримувати цю інфраструктуру та допомогти з новими технічними рішеннями на морі, такими як морські сонячні електростанції та навіть підводні центри обробки даних.
За допомогою роботів можна розгорнути підводну інфраструктуру для всесвітньої мережі Інтернет. Після цього, її необхідно підтримувати - і тут знову приходять на допомогу роботи, що допомагають виявляти зламані та старі елементи. А ще ІТ-інфраструктура, як під водою, так і на землі, вимагає багато енергії. Тому важливо мати екологічний підхід до споживання енергії. В цьому можуть допомогти, до прикладу, морські сонячні електростанції, налаштуванням та активуванням яких також може займатися робот.
Саме ви можете створити те, що допоможе не просто об'єднати світ у мережу, а зробити глобальний обмін більш безпечним, ефективним та стійким.
Загальні правила
1. До участі у виставці-конкурс творчих робіт з LEGO допускаються лише попередньо зареєстровані учасники. Учасник вважається зареєстрованим після отримання листа підтвердження від організаторів. Завдання учасника принести готову, сконструйовану LEGO-модель та опис до неї.
2. Модель має бути сконструйована лише з деталей LEGO. Можна використовувати деталі LEGO різного типу – DUPLO, system, technic тощо.
3. Забороняється використання гвинтів, клею, стрічки або іншого матеріалу не-LEGO для кріплення будь-яких частин моделі.
4. Модель має бути вашою особистою розробкою. Моделі, сконструйовані за інструкцією, до участі не допускаються
5. Габарити моделі не повинні перевищувати 40х40 см в основі. Моделі більших розмірів до конкурсу не допускаються!
6. Опис моделі є важливою частиною її оцінювання при обранні переможців. Максимальна кількість символів опису – 500 символів. Опис потрібно роздрукувати на листі А4, вкласти у файл та принести з LEGO-моделлю на виставку-конкурс творчих робіт з LEGO. Молодшим учасникам з описом закликаємо допомогти дорослих.
7. Якщо учасник бажає розповісти про принцип роботи механізму суддям, його потрібно внести до опису моделі та принести опис, вкладений у файл, на конкурс. Звертаємо вашу увагу, що можливості особисто презентувати свою модель на конкурсі не буде!
8. Критерії визначення переможців.
• Переможці будуть визначатися у кожній віковій категорії: 2-4 років, 5-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років (включно).
• Моделі будуть оцінюватись за наступними параметрами:
- раціональність використання технічних елементів та механізмів;
- унікальність винаходу та відповідність до теми конкурсу (оцінюється за описом);
- складність конструкції;
9. Один учасник може представити на виставці-конкурсі лише 1 модель.
10. Колективні заявки (1 робота від декількох учасників) – не приймаються.
11. Переможців визначає суддівський комітет, його рішення оскарженню не підлягають.
12. Кількість призових місць: по 3 переможці в кожній віковій категорії. А саме: І, ІІ та ІІІ призові місця в п’яти вікових категоріях: 2-4 років, 5-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років (включно). Загальна кількість переможців 15 учасників.
Критерії визначення переможців
Переможці будуть визначатися у кожній віковій категорії: 2-4 років, 5-7 років, 8-10 років, 11-14 років, 15-18 років (включно).
Моделі будуть оцінюватись за наступними параметрами:
- раціональність використання технічних елементів та механізмів;
- унікальність винаходу та відповідність до теми конкурсу (оцінюється за описом);
- складність конструкції.
Дата, місце проведення
Дата: 17 червня 2023, субота
Місце: Київ, вул. Дніпровська Набережна, 18А, ЖК Seven, Inventor School
Електронна реєстрація учасників відкрита з 28 березня 2023 р. Організатор змагань має право призупинити або повністю закрити реєстрацію без попередження до закінчення цього терміну у випадку досягнення ліміту в 55 учасників. Реєстрація здійснюється через форму для реєстрації
Учасник вважається зареєстрованим лише після онлайн-реєстрації та підтвердження про отримання оплати від організаторів фестивалю ROBOTICA.
У разі виникнення запитань, пишіть на e-mail: exhibition.kids@robotica.ua