Турнір FLL

FIRST LEGO League (FLL) – освітня STEM-програма для дітей 9-16 років. Трьома ключовими аспектами FIRST LEGO League є робототехніка, дослідження та лідерство. Використовуючи набори LEGO Mindstorms, кожна команда спроектує, сконструює та запрограмує повністю автономного робота для змагання на спеціальному полі. Також діти досліджуватимуть тему поточного року, виберуть актуальну проблему світового значення та будуть винаходити її інноваційне рішення. Беручи участь в FIRST LEGO League, діти вивчають програмування, концепції створення роботів, розвивають навички проведення наукових досліджень та лідерські якості.

Щороку сезон FIRST LEGO League починається в кінці літа оголошенням теми. Сформувавши команди по 2-10 осіб, діти разом з дорослими тренерами знайомляться з правилами, готуються та представляють свої розробки на регіональних турнірах, Всеукраїнському чемпіонаті, а фінал сезону знаменує Всесвітній фестиваль FIRST LEGO League, що відбувається в квітні наступного року.

Україна приєдналась до FIRST LEGO League в сезоні 2012-2013. У першому турнірі взяли участь 8 команд, а в сезоні 2016-2017 вже більш ніж 70 команд готуються представляти свої проекти.
Програма FIRST LEGO League складається з трьох частин:

 • “Проект” – завдання, що передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення реальної проблеми, актуальної в усьому світі.
 • “Гра роботів”, що передбачає конструювання учнями робота LEGO® MINDSTORMS® та його програмування для виконання місій на спеціальному полі з LEGO-моделями та перешкодами
 • “Основні Цінності” – процес роботи, який проходять учні для того, щоб отримати важливі життєві навички, такі як вирішення проблем, критичне мислення, творчість і командна робота

Кожна зареєстрована команда на початку сезону отримує Завдання:

 • Вивчити тему Сезону та обрати 1 проблему для дослідження;
 • Дослідити обрану проблему та придумати, як її вирішити;
 • Зробити презентацію свого інноваційного рішення (Проекту);
 • Збудувати робота на базі набору LEGO Mindstorms EV3/NXT;
 • Запрограмувати його для виконання місій на спеціальному полі.

Виконавши Завдання, команди зустрічаються на чемпіонатах і представляють там свої роботи суддям та іншим командам.

Для участі у програмі FIRST LEGO League (9-16 років) необхідно мати:

 1. Набір LEGO Mindstorms EV3/NXT
 2. Спеціальне поле для виконання місій
 1. Бажання!

Перегляньте відео з фестивалю FIRST LEGO League сезону 2015-2016 та побачте своїми очима, як все відбувалося: