FAQ 2022

На цій сторінці ми публікуємо найбільш поширені і важливі питання, пов’язані з  WRO 2022. Відповіді на цій сторінці слід розглядати як доповнення до правил.

Уточнень немає.


Уточнення до Загальних правил WRO

Зверніть увагу: На Національному етапі відбору команд до фіналу WRO буде Час збирання роботів.
На міжнародному фіналі WRO командам не потрібно збирати своїх роботів.


РОБОМІСІЯ (ВСІ ВІКОВІ ГРУПИ)

Як рахуються залишені на полі частини робота?

У цій ситуації застосовується правило: робот може залишити на полі будь-які частини робота, які не містять основних блоків (контролер, двигуни, датчики), якщо це необхідно. Як тільки частина торкається поля або його ігрового елемента і більше не торкається робота, це вважається вільним елементом LEGO, який не є частиною робота.


МОЛОДША ЛІГА

Уточнень немає.


СЕРЕДНЯ ЛІГА

Уточнень немає.


СТАРША ЛІГА

Яка чорна цеглинка LEGO 1х6 використана для створення контейнера для білизни?

На фотографіях в інструкціях з будівництва об’єктів поля показано використання «звичайної» цеглинки LEGO 1х6 (без отворів). Але, звичайно, для створення контейнера для білизни використовується цеглинка LEGO 1х6 з отворами, яка входить в офіційний набір цеглинок WRO Brick Set 45811 (LEGO №3894).

Що визначається як «всередині» контейнера для білизни?

Пральний блок вважається всередині контейнера для білизни, якщо він торкається поля всередині контейнера для білизни. Він може лежати рівно або частково триматися за стінки, як на цьому малюнку:

robotica


Майбутні Інноватори

Чи можна використовувати воду чи інші рідини для презентації проекту на Міжнародному фіналі?

На локації в Дортмунді команди можуть використовувати максимум один (1) літр води/рідини для презентації свого проекту. Будь ласка, будьте креативними та знайдіть інші варіанти презентації проектів, пов’язаних із водою. Наприклад, ви можете показати свій проект з більшою кількістю води на відео та знайти альтернативу для презентації проекту на стенді.


РобоСпорт

Внесені зміни в дані пункти (20.01.2022 р.)

6.23. Учасникам заборонено втручатися в гру або допомагати роботам. Це включає введення даних у програму шляхом подачі візуальних, звукових або будь-яких інших сигналів роботам під час матчу. Команди, які порушили це правило, програють матч і їм зараховуються 8 м’ячів на їх половині поля. (Тобто, рахунок матчу 8:0, де 8 зараховується команді-порушнику та 0 для іншої команди.)

7.4. Якщо матч зупинено через дії члена однієї з команд (наприклад, учасник команди торкнувся робота), команда, до якої належить цей учасник, програє матч і їй зараховується 8 м’ячів на їх половині поля. (Тобто, рахунок матчу 8:0, де 8 зараховується команді-порушнику та 0 для іншої команди.)

7.8.2. г) робот переміщує м’яч зі своєї половини поля, але не на половину поля суперника.

Уточнення про порушення та завершення матчів.

WRO зробила новий опис, який пояснює, що відбувається в різних ситуаціях порушення та завершення матчу. Цей опис слід вважати доповненням до правил.

Завантажити Робоспорт Теніс Порушення та Завершення Матчу

Що станеться, якщо обидві команди мають порушення в матчі одночасно?
Якщо під час матчу обидві команди роблять порушення в один і той самий час, кінцевим результатом цього матчу є нічия 0-0. Це не обов’язково має бути однакове порушення, наприклад, одна команда торкається червоної області на рампі, а інша команда навмисно виштовхує / викидає м’яч зі своєї половини поля, але не на половину поля суперника.

Скільки додаткових матчів можна зіграти, щоб визначити переможця після матчів з нічиєю?
Як пояснення до правила 7.8.4. було прийнято рішення про те, що у випадку додаткових матчів, ліміт дозволених додаткових матчів становить 5. Після 5 додаткових матчів переможцем стає:
команда, яка виграла більше ігор у кваліфікаційних матчах;
якщо знову нічия, то виграє команда з меншою сумарною кількістю м’ячів у всіх своїх кваліфікаційних матчах;
якщо знову нічия, спір вирішується підкиданням монети.

Уточнення до правила 6.27.
Команда, яка залишає свою половину поля і заходить на половину поля суперника, спричиняючи зіткнення роботів, є командою-порушником. Якщо суддя оголошує «зіткнення», усі роботи та таймер повинні бути зупинені, і суддя приймає рішення, яка команда стала причиною зіткнення. Ця команда програє матч з рахунком 8-0, але може продовжити гру в наступному матчі.
– Якщо два роботи торкаються один одного в будь-який момент матчу, суддя вирішує, який із двох результатів застосувати, враховуючи всі обставини:
– якщо робот однієї команди випадково торкається робота іншої команди, то матч зупиняється і підраховується кількість м’ячів;
– якщо робот однієї команди навмисно торкається робота іншої команди, це вважається порушенням, тоді матч зупиняється, а команда, яка порушила правила, програє матч з рахунком 8-0.

Чи можна використовувати радіатор Raspberry Pi, щоб бути певними, що камера Pixy не перегрівається?
Так, немає жодних проблем у використанні пасивного радіатора Raspberry Pi, подібного до тих, що зображені нижче, але він все одно має входити в розміри 200 x 200 x 200 мм і не може виконувати жодної іншої функції, окрім охолодження камери.
rules

Чи можуть камери мати власний акумулятор?
Ні, заборонено розміщувати додаткові акумулятори на роботі, окрім акумулятора контролера. Якщо команди стурбовані тим, що їхня камера споживає забагато енергії, вони можуть принести додаткові батареї та замінити батарею робота під час підготовки.

Чи можуть команди прикріпити невеликий дисплей до камери на роботі і залишити його там протягом матчів?
Так, якщо команда хоче додати дисплей, вона може це зробити, і він також може залишатися на роботі під час матчу. Важливо: дисплей не може мати жодної іншої функції, крім відображення того, що бачить камера, і він повинен входити в розміри 200 x 200 x 200 мм.

Як судді переконаються, що робот не перевищує ліміт розмірів 200 x 200 x 200 мм у будь-який момент матчу?
Під час перевірки роботів кожна команда має показати всі рухомі частини своїх роботів. Саме тоді судді побачать і перевірять, чи все, що робить робот під час матчу, залишатиметься в межах обмежень розмірів. Якщо робот має будь-які рухомі частини, які команда не показує суддям під час перевірки робота, вважається порушенням, що призводить до програшу матчу з рахунком 8-0.

Чи дозволено використовувати всеспрямовані колеса?
Всеспрямовані колеса заборонені. Всеспрямовані колеса мають складатися з елементів Lego (8.10).

Чи є час на підготовку роботів між двома матчами?
Так, між двома матчами команди мають 90 секунд для підготовки своїх роботів.

Що станеться, якщо робот перекинеться або з будь-якої причини не зможе рухатися?
Якщо робот перекидається і не може рухатися, його залишають у тому ж положенні до кінця матчу. Команда може вирішити видалити робота з поля з дозволу судді. Видалення обох роботів із поля призводить до програшу матчу з результатом 8-0.

Якщо роботи не рухаються після стартового сигналу судді? (6.20)
Якщо робот нерухомий і не покидає зони старту протягом 10 секунд після сигналу старту, суддя видаляє робота з поля, і робот повинен залишатися поза полем протягом усього матчу. Якщо обидва роботи команди не рухаються через 10 секунд, команда відразу програє цей матч. (Програє матч з рахунком 8-0, без порушень).

Що станеться, якщо команда не підготується до матчу через 90 секунд після виклику суддів? (6.10)
Якщо команда не з’являється через 90 секунд після оголошення суддів, вона програє цей матч гри з рахунком 8-0. Якщо команда не з’являється протягом додаткових 90 секунд для другого матчу, вона програє всю гру з усіма трьома матчами 8-0.

Що станеться, якщо команда не пройде перевірку робота після 3 хвилин додаткового часу, чи буде ця команда повністю дискваліфікована? (6.1.2)
Команда не буде допущена до участі в грі і, як наслідок, програє всі три матчі цієї гри з рахунком 8-0. Команда-переможець набирає 3 бали за цю гру. Команда, яка не відповідає вимогам, не буде повністю дискваліфікована зі змагань, оскільки вона має час виправити свого робота до наступної гри.


WRO Beginner

Уточнень немає.