FAQ 2022

На цій сторінці ми публікуємо найбільш поширені і важливі питання, пов’язані з  WRO 2022. Відповіді на цій сторінці слід розглядати як доповнення до правил.

Уточнень немає.


Уточнення до Загальних правил WRO

Зверніть увагу: На Національному етапі відбору команд до фіналу WRO буде Час збирання роботів.
На міжнародному фіналі WRO командам не потрібно збирати своїх роботів.


РОБОМІСІЯ (ВСІ ВІКОВІ ГРУПИ)

Як рахуються залишені на полі частини робота?

У цій ситуації застосовується правило: робот може залишити на полі будь-які частини робота, які не містять основних блоків (контролер, двигуни, датчики), якщо це необхідно. Як тільки частина торкається поля або його ігрового елемента і більше не торкається робота, це вважається вільним елементом LEGO, який не є частиною робота.


МОЛОДША ЛІГА

Уточнень немає.


СЕРЕДНЯ ЛІГА

Уточнень немає.


СТАРША ЛІГА

Яка чорна цеглинка LEGO 1х6 використана для створення контейнера для білизни?

На фотографіях в інструкціях з будівництва об’єктів поля показано використання «звичайної» цеглинки LEGO 1х6 (без отворів). Але, звичайно, для створення контейнера для білизни використовується цеглинка LEGO 1х6 з отворами, яка входить в офіційний набір цеглинок WRO Brick Set 45811 (LEGO №3894).

Що визначається як «всередині» контейнера для білизни?

Пральний блок вважається всередині контейнера для білизни, якщо він торкається поля всередині контейнера для білизни. Він може лежати рівно або частково триматися за стінки, як на цьому малюнку:

robotica


Майбутні Інноватори

Чи можна використовувати воду чи інші рідини для презентації проекту на Міжнародному фіналі?

На локації в Дортмунді команди можуть використовувати максимум один (1) літр води/рідини для презентації свого проекту. Будь ласка, будьте креативними та знайдіть інші варіанти презентації проектів, пов’язаних із водою. Наприклад, ви можете показати свій проект з більшою кількістю води на відео та знайти альтернативу для презентації проекту на стенді.


РобоСпорт

Внесені зміни в дані пункти (20.01.2022 р.)

6.23. Учасникам заборонено втручатися в гру або допомагати роботам. Це включає введення даних у програму шляхом подачі візуальних, звукових або будь-яких інших сигналів роботам під час матчу. Команди, які порушили це правило, програють матч і їм зараховуються 8 м’ячів на їх половині поля. (Тобто, рахунок матчу 8:0, де 8 зараховується команді-порушнику та 0 для іншої команди.)

7.4. Якщо матч зупинено через дії члена однієї з команд (наприклад, учасник команди торкнувся робота), команда, до якої належить цей учасник, програє матч і їй зараховується 8 м’ячів на їх половині поля. (Тобто, рахунок матчу 8:0, де 8 зараховується команді-порушнику та 0 для іншої команди.)

7.8.2. г) робот переміщує м’яч зі своєї половини поля, але не на половину поля суперника.


WRO Beginner

Уточнень немає.