FAQ 2024

На цій сторінці ми публікуємо найбільш поширені і важливі питання, пов’язані з  WRO 2024. Відповіді на цій сторінці слід розглядати як доповнення до правил.


РобоМісія (всі вікові категорії)

Уточнення правила 6.6 – Ігрові об’єкти у стартовій зоні
6.6 Якщо об’єкт поля розміщується у стартовій зоні на початку залікової спроби, то він має поміститися в межі 250 мм x 250 мм x 250 мм (правило 5.1) разом із роботом (не обов’язково щоб об’єкт торкався поля). Командам не дозволяється вилучати такі об’єкти з поля, навіть якщо команда не збирається його використовувати.


Молодша ліга

Чи можна розміщувати водяний блок на роботі в зоні старту?
Так, водяний блок можна помістити на робота. Та пам’ятайте правило 6.6: «Якщо об’єкт поля розміщується у стартовій зоні на початку залікової спроби, то він має поміститися в межі 250 мм x 250 мм x 250 мм (правило 5.1) разом із роботом (не обов’язково щоб об’єкт торкався поля). Командам не дозволяється вилучати такі об’єкти з поля, навіть якщо команда не збирається його використовувати.» Тобто водяний блок має бути в зоні старту, навіть якщо він не використовується в подальшій грі та водяний блок з роботом не можуть виходити за межі 250 мм x 250 мм x 250 мм.


Середня ліга

Коли стартовий комплект озеленення вважається всередині будинку?
(Питання стосується Місії 4.2 Озеленення будинків, а саме третього пункту оцінювання: Додатково: Стартовий комплект озеленення знаходиться всередині сімейного будинку та двері зачинено)
Стартовий комплект озеленення вважається всередині будинку, якщо він торкається лише зеленої зони всередині будинку.

Чи можна розміщувати кабель на роботі в зоні старту?
Так, кабель можна помістити на робота. Та пам’ятайте правило 6.6: «Якщо об’єкт поля розміщується у стартовій зоні на початку залікової спроби, то він має поміститися в межі 250 мм x 250 мм x 250 мм (правило 5.1) разом із роботом (не обов’язково щоб об’єкт торкався поля). Командам не дозволяється вилучати такі об’єкти з поля, навіть якщо команда не збирається його використовувати.» Тобто кабель має бути в зоні старту, навіть якщо він не використовується в подальшій грі та кабель з роботом не можуть виходити за межі 250 мм x 250 мм x 250 мм.

Уточнення до правил: Пункт 4.2 Озеленення будинків – оновлено фото однієї ситуації оцінювання та оновлено опис до цього фото (сторінка 10 в україномовних правилах).
rules


Старша ліга

Уточнень немає


Майбутні Інноватори

Уточнень немає


РобоСпорт

Чи дозволені всенаправлені колеса?
Так, всенаправлені колеса можна використовувати.

Чи дозволено відображати оранжевий або фіолетовий вміст на дисплеї?
Ні, на дисплеї заборонено відображати оранжевий або фіолетовий колір.
Будь-яка спроба відвернути увагу роботів-супротивників вважається неспортивною поведінкою та призведе до дискваліфікації зі змагань.

Чи можна використовувати підвищуючі перетворювачі струму?
Ні, підвищуючі перетворювачі струму заборонені.

Що таке керуюча програма (пункт 8.14 англомовних правил)?
В україномовних правилах використовується термін «програма», без приставки «керуюча».
Керуюче програмне забезпечення — це все програмне забезпечення, яке використовується для керування роботом та його компонентами. Можна використовувати будь-яку мову програмування.

Як два роботи однієї команди можуть спілкуватися один з одним?
Головним контролерам кожного з двох роботів команди дозволено спілкуватися один з одним. Це означає, що тільки LEGO-контролер або основний контролер Arduino можуть спілкуватися один з одним. Не дозволяється додавати додаткові компоненти для спілкування. Переконайтеся, що ваш контролер має такі вбудовані функції.

Які двигуни дозволені?
На змаганнях можна використовувати лише звичайні двигуни постійного струму.
Двигуни/компоненти, які не допускаються:
– Безщітковий електродвигун постійного струму (мотори BLCD)
– Соленоїдний двигун
– Лінійний двигун


Starter game

Уточнень немає