Умови участі команд у VIII Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки (WRO 2016)

Вік учасників:
• Молодша ліга: до 12-ти років включно в рік змагань.
• Середня ліга: від 13-ти до 15-ти років включно в рік змагань.
• Старша ліга: від 16-ти до 19-ти років включно в рік змагань.

2 Склад команд:
• Кожна команда, що виступає в Основній категорії складається з одного тренера і від одного до трьох учасників.
• Кожна команда, що виступає в Підготовчій категорії (за правилами Сумо чи Слалом) складається з одного тренера і одного учасника.
• Мінімальний вік тренера команди – 20 років.
• Кожна команда виступає тільки в одному виді змагань.
• Кожен учасник може бути членом лише однієї команди.

3 Матеріали:

1. Роботи мають бути побудовані з використанням лише деталей конструкторів LEGO. Програмне забезпечення, що дозволено для використання обмежується трьома середовищами програмування: ROBOLAB, LEGO® MINDSTORMS NXT software, LEGO® MINDSTORMS EV3 software. Команди, які будуть використовувати матеріали, що не ввійшли до переліку дозволених, будуть дискваліфіковані.

2. Команда має приготувати й привезти з собою все необхідне устаткування (портативний комп’ютер, програмне забезпечення), яке їй буде необхідно впродовж змагань.

3. Команди мають привезти достатню кількість запасних деталей. Навіть у випадку нещасного випадку або збою обладнання організатор не несе відповідальність за їх обслуговування чи заміну. Тренерам не дозволяється входити в зону змагань, а також інструктувати команду впродовж усіх змагань.

4. До початку змагань всі частини робота мають бути у початковому стані (усі деталі окремо). Наприклад, шина має бути відділена від обода колеса до моменту початку збирання робота. Під час збирання робота не можна використовувати інструкції як у письмовій формі, так і у вигляді ілюстрацій. Команди можуть використовувати програму, написану завчасно.

5. В конструкції роботів не можна використовувати гвинти, клеї, мотузки чи гумки для закріплення деталей між собою.

6. Заборонено використання будь-яких неоригінальних чи модифікованих деталей LEGO.

4 Вимоги до робота:

1. Максимальна ширина робота, що виступає в Основній категорії змагань, становить 250 мм, довжина 250 мм, висота 250 мм. Після старту розміри робота не обмежуються, якщо це не обговорено в конкретному завданні.

2. В конструкції робота можна використовувати тільки один мікрокомп’ютер (RCX, NXT, EV3).

3. Кількість двигунів і датчиків не обмежена. В конструкції робота дозволено використовувати тільки двигуни і датчики, що входять в набори Mindstorms, а також HiTechnic Color Sensor V2.

4. Під час спроби учасникам заборонено будь-якими діями впливати на роботу робота.

5. Робот має бути автономним і закінчити спробу самостійно. Під час спроби учасникам заборонено будь-яке бездротове чи дротове з’єднання з роботом.

6. Якщо на роботі встановлено мікрокомп’ютер NXT чи EV3, функція Bluetooth має бути відключена, загружати програми слід через кабель USB.

5 До початку змагань:

1. Кожна команда може готуватись до змагань у відведеному для неї місці. До початку змагань (доки не почався відлік часу) командам заборонено торкатися до поля для змагань.

2. Перед початком змагань судді та їх помічники перевіряють деталі робота. Всі деталі повинні бути в розібраному стані. Під час перевірки учасники команди не можуть торкатися деталей і комп’ютерів.

3. Початок змагань оголошується організаторами.

6 Змагання:

1. Змагання складається з двох залікових спроб та двох етапів збирання і програмування та тестування.
2. Учасники можуть збирати робота тільки під час етапу збирання.
3. Перший етап збирання та програмування триває 120 хвилин.
4. Учасники починають збирання після оголошення суддями початку змагань. Починаючи з цього моменту, учасники також можуть програмувати і тестувати своїх роботів. Коли збирання і тестування закінчено, учасники мають поставити свого робота в зону перевірки (“карантину”). Після того, як судді перевірять робота на відповідність правилам змагань, команда може приступити до залікової спроби.
5. Після першої залікової спроби командам дається час на обслуговування і тестування робота (45 хвилин). Учасники можуть повернутися в зону збирання, провести тестування і покращити продуктивність робота. Після цього учасники знову повинні повернути робота в зону перевірки. Після повторної перевірки команда може приступити до другої спроби.
6. Бали підраховуються суддями після кожної спроби. Після кожної спроби учасники повинні підписати протокол змагання(якщо вони не мають обґрунтованих претензій до суддівства та результатів).
7. Команда буде займати місце в турнірній таблиці за результатами кращої з двох спроб. Якщо кілька команд набрали однакову кількість балів , то вище місце посяде команда, яка закінчила свою залікову спробу з кращим часом. Якщо співпадає і час, то команди займатимуть однакове місце в турнірній таблиці.
8. Якщо при огляді робота суддя помітить порушення, команді дається 5 хвилин на їх виправлення. Однак, якщо впродовж цього часу порушення не було виправлено, команда не допускається до виконання залікової спроби.
9. Після закінчення відведеного на збирання часу команда не може вносити зміни в конструкцію робота або його програму, а також виконувати заміну батареї.

7 Зона змагань:

1. Кожна команда збирає свого робота у відведеному для неї місці. Ніхто, крім учасників команди, організаторів і спец персоналу не може знаходитися в зоні змагань впродовж всього часу проведення змагань.

8 Заборонено:

1. Пошкоджувати поле для змагань або роботів інших учасників.
2. Використання небезпечних предметів.
3. Непристойні висловлювання і поведінка на адресу інших учасників, судей, аудиторії та персоналу.
4. Приносити в зону змагань будь-які засоби дротового чи бездротового зв’язку, їжу та напої.
5. Використовувати будь-які засоби зв’язку впродовж усіх змагань. Будь-хто, хто знаходиться поза зоною змагань також не повинен спілкуватися з учасниками змагань. Команди-порушники будуть дискваліфіковані і мають негайно залишити зону змагань. Якщо команда потребує зв’язку, організатори можуть дозволити члену команди спілкуватися з іншими під наглядом організаторів або обмінюватись записками з дозволу судей.
6. Будь-які дії, які можуть бути розцінені суддями як такі, що не відповідають духу змагань.

9 Реєстрація: Реєстрацію завершено!

Зверніть увагу! Сума членського внеску за одного учасника складає 300грн.