Про Фестиваль ROBOTICA

 

У київському Палаці спорту 6 квітня 2017 року пройшов IX Всеукраїнський фестиваль Robotica 2017 – подія, яка привернула увагу 20 тисяч відвідувачів і учасниками якого стали більш ніж дві с половиною тисячі українських дітей віком від 3 до 18 років. На сьогодні це наймасштабніше науково-технічне свято для молоді України. Подія поєднує в собі декілька важливих заходів, за результатами яких визначаються найкращі робототехніки, конструктори та архітектори України.

Під час фестивалю відбувся відбірковий етап до Всесвітньої олімпіади з робототехніки – WRO (World Robot Olympiad www.wroboto.org). Триста команд юних робототехніків виборювали право представляти Україну на світовій олімпіаді. Цьогорічна світова олімпіада з робототехніки вперше буде проводитись у Центральній Америці, республіці Коста-Ріка. У листопаді 2017 року Україну на Всесвітній олімпіаді з робототехніки будуть представляти вісім команд з різних міст Країни. Підготовка до олімпіади починається з літнього табору робототехніки і продовжиться до листопада. У вересні, в Києві пройде олімпіада з робототехніки для категорії « WeDo 2.0 Pilot» – це категорія буде вперше представлена в Україні. Вік учасників від 6 років до 9 років. Україна входить до 11 країн Світу, які є у складі пілотного проекту для самих юних робототехніків. Уже з наступного року, ця категорія буде у складі основної.

Дитячий архітектурний конкурс проходив під гаслом «Країни світу». Двадцять проектів від вихованців дитячих садочків України і двадцять проектів від школярів були представлені на цьогорічному фестивалі Robotica 2017. Сорок світових столиць і неперевершених споруд з конструктора LEGO продемонстрували українські діти. Від такого різноманіття ідей та презентацій у всіх відвідувачів захоплювало подих. Це було справжнє свято дитячих архітектурних талантів та їх чудових проектів. Під час церемонії нагородження була проголошена тема наступного Архітектурного конкурсу 2018 року – «Світ води».

Конкурс творчих робіт завжди привертає увагу всіх гостей і учасників фестивалю. Саме ця частина – є справжнім проявом дитячої творчості і фантазії. Завдяки конструкторам LEGO діти втілюють свої мрії і доносять їх до кожного.

Ідеї, які змінюють світ, були представлені на науковому чемпіонатом FIRS LEGO LEAGUE та FIRS LEGO LEAGUE Junior. Місія обох програм полягає у тому, аби показати учням та вчителям: світ науки та технологій є неймовірно цікавим та захоплюючим! В цьому сезоні в науковому чемпіонаті прийняли участь – 69 команд FIRS LEGO LEAGUE (вік учасників 9-16 років) та 117 команд FIRS LEGO LEAGUE Junior (вік учасників 6-10 років). Діти досліджували тему «Світ тварин». Команда-переможець представляла Україну на Всесвітньому фестивалі World Festival у Сполучених Штатах. Тема наступного сезону 2017-2018 р. присвячена вивченню води та водного світу. Більш детально про програму можна дізнатися на сайті http://firstlegoleague.org.ua/

Організатор фестивалю Robotica 2017 Оксана Стоєцька: «Ми щиро вдячні за велику зацікавленість українців та гостей країни до науково-технічної події року – фестивалю Robotica 2017. Хочемо особливо подякувати Міністерству освіти і науки України за увагу до події. Наразі ми впевнені – навчання робототехніці повинно стати невід’ємною складовою шкільної програми, як це відбувається у всіх провідних країнах світу. Сучасний формат навчання повинен включати міжпредметні зв’язки – а робототехніка – це комплексна наука, яка складається з декількох дисциплін. Також важливою складовою є проектна діяльність, яка допомагає учням засвоювати та закріплювати отриманні знання на практиці. Саме такий формат навчання та представлення результатів своєї творчості продемонстрували тисячі учасників фестивалю Robotica 2017”.

Більш докладно про відвідування Фестивалю Robotica 2017 Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/05/06/mon-zaczikavleno-spivpraczyuvati-z-lego-dlya-vikoristannya-yixnix-metodik-vivchennya-matematiki/

Організатор фестивалю ROBOTICA, компанія Пролего, в знак визнання отримала сертифікат Офіційного партнера Всесвітньої асоціації Robot Olympiad, що виступає в якості Національного Організатора WRO